Přispějete nám na školu?

síť svobodných demokratických škol

Přispějete nám na školu?

Naposledy upraveno: 27. 4. 2020

Je to tady! Spouštíme kampaň, abychom školu mohli otevřít ne v částečném, ale v plném rozsahu!

Pomůžete nám vybrat cílovou částku zakoupením nějaké služby či výrobku na Startovači? Pomůže už i jen to, když o kampani řeknete svým příbuzným či známým.

Odkaz na kampaň zde: https://www.startovac.cz/projekty/erazim/

Pracuju na jiné svobodné demokratické škole, na jejímž vzniku jsem se podílel. Na začátku jsme měli dvacet dětí od prvního do sedmého ročníku. Na jednom z prvních ranních kruhů, kde jsme všichni seděli, jsem svou otázkou, proč jsme tady, spustil lavinu. Někdo se rozpovídal, že ho učitelka na původní škole prý nesnášela. Jiný uvedl, že se mu děti smály a někdy mu i ubližovaly kvůli odlišnému zbarvení kůže. Druhák si posteskl, že na něj učitelka nikdy neměla čas. Podobné příběhy měla většina dětí.

Dnes ty stejné děti, kterým se jinde smáli nebo jimž ubližovali, vidím radostně běhat po chodbě, smát se, užívat si, pomáhat ostatním, chodit na dobrovolné hodiny, protože chtějí, a ne musejí, nebo se zodpovědně účastnit na školní samosprávě.

Prožil jsem si, jak svobodná demokratická škola dětem navrací sebeúctu, umožňuje jim přebírat zodpovědnost a dává jim prostor učit se kdykoli cokoli. To vše bych chtěl nyní umožnit dětem i v Opavě, a proto jsem součástí skupiny, která zakládá svobodnou demokratickou školu Erazim. Pomůžete nám tento sen uskutečnit?

Matěj, spoluzakladatel