Petice za vznik

síť svobodných demokratických škol

Petice za vznik

Naposledy upraveno: 30. 9. 2019

Dodatek ze 30. 9. 2019: Petici jsme dnes ráno odeslali spolu s žádostí o zápis naší školy na KÚ MSK. Děkujeme za všech 101 podpisů. Pokud Vás a Vaše dítě naše škola zaujala, můžete vyplnit formulář předběžného přihlášení.

Žádost o zápis do rejstříku škol MŠMT je třeba podat do 30. září. Chceme připojit petici, která potvrdí, kolik obyvatel Opavska a Krnovska má o školu zájem. Text petice je níže. Podepsat se pod ní můžete tak, že vyplníte formulář a potvrdíte e-mail, který Vám přijde.

Zájemce zveme i k vyplnění formuláře nezávazného, předběžného zájmu o přihlášení dítěte. Uděláme si tak přehled o tom, kolik dětí by k nám mohlo chodit.

Podpisů ke 30. 9. 2019

101

skutečný počet už může být vyšší


Petice za vznik ZŠ Erazim

Já, níže podepsaný/á, tímto projevuju podporu záměru založit soukromou školu, postavenou na demokracii a sebeřízeném vzdělávání, a to ZŠ Erazim. Věřím, že škola bude přínosem nejen pro rodiče a děti, které ji budou navštěvovat, ale také pro širší společenství obyvatel Opavska a Krnovska.

Škola klade důraz na smysluplnost vzdělávání, stojí na důvěře ve schopnosti samotných žáků, kteří se učí převzít za své vzdělání zodpovědnost, opírá se o svobodné myšlení, vzájemnou úctu, partnerství a respekt k samostatnosti.

Podporuju vznik ZŠ Erazim jako žádoucí a smysluplné doplnění stávající nabídky škol na Opavsku a Krnovsku.

Petice bude připojena k žádosti o zápis do rejstříku škol MŠMT.