Článek o nás v Krnovských listech

síť svobodných demokratických škol

Článek o nás v Krnovských listech

Sedmá strana Krnovských listů

Naposledy upraveno: 8. 2. 2020

Dne 30. srpna 2019 o nás vyšel článek ve 15. čísle Krnovských listů. Naleznete ho na sedmé straně vpravo dole. Jeho přepis nabízíme níže.


Nová škola na Krnovsku

Ne, ještě není. Ale mohla by být! Myšlenkou se vážně zabývá skupina lidí, pedagogů a rodičů, kteří usilují o to, aby v září 2020 mohla soukromá Svobodná demokratická škola
otevřít dveře prvním žákům.
Zástupci skupiny zabývající se založením této školy se sešli k jednání s vedoucí školského odboru, starostou a místostarostou Krnova, a představili jim své myšlenky. „Myslím, že konkurence je dobrá věc i na poli školství. Může přispět k odvážnějšímu zavádění inovací i v našich základních školách. Jsem připraven vznik této školy podpořit v hlasování pro vydání kladného stanoviska města,“ řekl starosta Tomáš Hradil. „Základní školy se snaží měnit způsob vzdělávání, ale je to dlouhá cesta. A než se věci posunou tam, kam bychom chtěli, budou už naše děti velké. Chceme jiné prostředí a způsob vzdělávání už teď. Proto jdeme cestou založení soukromé školy,“ uvedly Zuzana Hazan a Jana Adamová, zástupkyně rodičů z iniciativy za vznik svobodné demokratické školy.
Zajímá-li vás vývoj dění kolem této iniciativy, sledujte nás na stránkách školy nebo Facebooku Svobodná demokratická škola Erazim.

Sedmá strana Krnovských listů
Krnovské listy, ročník 23, číslo 15, strana 7