Hledáme učitele do školy a školky

síť svobodných demokratických škol

Hledáme učitele do školy a školky

Naposledy upraveno: 21. 11. 2020

Hledáme dva dospěláky. Jednoho od prosince 2020 do školy a druhého od září 2021 do školky s tím, že už nyní by lehce spolupracoval. Podrobnosti jsou níže. Pokud byste měli zájem stát se součástí Erazima, stačí se ozvat. Budeme rádi i za předání zprávy někomu jinému, o němž víte, že by měl zájem a souznil s našimi hodnotami. Zájemci nechť napíšou na matej@erazim.cz nebo zavolají na 605 383 553.

Učitel do školy

Učitel se bude účastnit našeho dne. Kromě toho, že bude plnohodnotným členem našeho společenství, bude jeho úkolem připravovat a uskutečňovat vzdělávací nabídku pro naše děti. Může jít o lekce matematiky, češtiny, angličtiny či jakýchkoli jiných předmětů. Chce to tvořivého ducha, který umí svou práci i dobře prodat – mimo jiné musí svou lekci ráno na sněmu všem představit a každé z dětí se podle toho rozhodne, zda na ni půjde, nebo ne. Práce s velmi různorodou skupinou, co se týče věků i dovedností. Výpomoc i v družině. Výhodou je praxe na ZŠ, ale vhodné i pro studenty závěrečných ročníků pedagogických fakult, čerstvé absolventy pedagogických fakult nebo pro kohokoli, kdo má rád děti, věří ve svobodu a umí si připravit strukturovanou nabídku tvořivé činnosti.

zaměření: práce s dětmi na 1. stupni ZŠ, tvořivá činnost

nástup: co nejdřív

požadované vzdělání: VŠ pedagogického směru

úvazek: tři dny v týdnu (dle domluvy)

Učitel do školky

Učitel bude mít na starosti chod školky s celodenním provozem. Ve školce bude asi pět až deset dětí od tří do šesti let. Podle potřeby a aktuálního zájmu o školku by byli učitelé dva, nicméně zatím hledáme prvního. Školka se otevírá v září, odkdy by teprve byla pracovní smlouva a mzda. Do té doby už ovšem potřebujeme občasnou výpomoc se zakládáním, a hlavně pak každou ruku na stavbě. Není třeba se ničeho bát, vše se dá domluvit. Žádný pohovor pro nás není ztrátou času. Požadujeme praxi s vedením kolektivu předškoláků.

zaměření: práce s dětmi v MŠ

nástup: 1. září 2021

požadované vzdělání: učitel MŠ (nebo SŠ, VŠ a ochota si vzdělání doplnit)

úvazek: pět dní v týdnu, plný úvazek