Zveme na kávu s třemi řediteli opavských základek

síť svobodných demokratických škol

Zveme na kávu s třemi řediteli opavských základek

Naposledy upraveno: 16. 2. 2022

Vybíráte základní školu? A zajímá vás, jak se děti učí v trojročích? Proč je kosmická výchova důležitá? O čem vypráví pět velkých příběhů Montessori? Proč můžou být děti ve svobodné demokratické škole celý den na mobilu? O všech těchto otázkách a o mnohých dalších se můžete pobavit se zástupci dvou opavských Montessori škol a naší svobodné demokratické školy.

Setkání tří opavských inovativních základních škol – Erazim, Labyrint a Nový svět – se uskuteční ve středu 30. března 2022 od 16 do 19 hodin. Na neformální posezení, které bude v rodinné kavárně Květ lotosu (bývalá Jinakkavárna) na Jaselské 31, vás zvou tři ředitelé. Ti zde své školy představí.

Už několik let můžou opavské děti navštěvovat Montessori základní školy Nový svět a Labyrint. Předloni se nabídka rozšířila o svobodnou demokratickou školu Erazim. Ředitelé zmíněných škol krátce představí, jak to u nich vypadá, pobesedují o inovativním vzdělávání na Opavsku a budou k dispozici, aby zodpovídali dotazy návštěvníků. Následovat bude síťování se všemi zúčastněnými.

Kavárna je díky prolézačkám a hračkám jako dělaná i pro menší děti. Na diskuzi s řediteli jsou zvány i děti, které se o výběr školy zajímají. V kavárně je možné si dát mimo jiné zákusky nebo drobné občerstvení. Svou účast není třeba předem hlásit. Na kávu s Vámi se těší Hana Kroupová (ZŠ Nový svět Opava), Matěj Frgala (ZŠ a MŠ Erazim) a Veronika Kotůlková (ZŠ Labyrint Lhota).