Představujeme naše sídlo – kupujeme budovu

síť svobodných demokratických škol

Představujeme naše sídlo – kupujeme budovu

Škola Erazim Kunov. Naše budoucí hlavní sídlo.

Našli jsme místo, které bude jen naše, bude v něm internát, je uprostřed divočiny – je to náš sen! A skutečně ho začínáme žít!

Ke koupi této nemovitosti jsme se rozhodli spontánně. Objekt, který jsme objevili, perfektně splňuje požadavky projektu základní a střední školy s internátem.

Od samotného založení Erazimu se počítalo s tím, že OC Žabka je jen dočasná adresa. Nejvíce nám chybí možnost trávit kdykoliv čas venku, v přírodě a mít možnost se tam jednoduše přesunout.

Po rekonstrukci sanatoria tam vznikne zázemí základní a střední školy. Současně bude přímo v místě vybudován i internát pro přibližně 40 osob, takže škola bude dostupná pro všechny z celého Česka. Děti z okolí bude každý den svážet školní autobus. Vzorem pro nás je britská internátní škola Summerhill. Narozdíl od Summerhillu děti z Erazimu budou víkendy trávit doma.

Naše plány v Kunově

Kunov je obrovský projekt, a proto má i vlastní webové stránky. Dozvíte se na nich, co budeme dělat, jak to zvládneme nebo proč do toho jdeme. Stránky jsou plné historických, současných i budoucích fotek.

Na koupi i úpravy budovy si škola půjčuje finance od rodičů současných žáků, od zaměstnanců a podporovatelů. Samotný prodej probíhá v těchto dnech a přestavba začne v létě 2022. 

Během oprav a úprav, které potrvají asi pět až sedm let, je v plánu vrátit se k původní podobě historické budovy. Největším problémem je vlhkost, které se bude potřeba zbavit v první fázi.

Máme podepsanou kupní smlouvu, bezmála čtyři miliony korun a potřebujeme do 30 dnů získat ještě 500 tisíc korun. Staňte se naším věřitelem a půjčte nám aspoň 50 tisíc korun. Samozřejmostí je smlouva o zápůjčce s dohodnutou dobou splácení a s úrokem.

Předem děkujeme za podporu!

Váš Erazim

Kontakt 

info@erazim.cz

735 908 205