Martina Kolaříková

síť svobodných demokratických škol

Naposledy upraveno: 30. 11. 2023

Kdo jsem

Jsem učitelkou pro II. st. ZŠ (vystudovala jsem český jazyk a hudební výchovu). Jsem manželkou, dcerou i kamarádkou, také ženou, která ví, kým doopravdy je, co od života chce a kam směřuje. A jsem máma tří dětí. S jejich příchodem jsem byla donucena přehodnotit celkové nazírání na život. Přišlo mi najednou nevhodné rozhodovat za někoho druhého, kor tak maličkého, bezbranného. A tak se začalo rodit mé povědomí o sebeřízení, osobní zodpovědnosti za vlastní žití. Dnes se povětšinou považuji za svobodnou bytost, která má sebe samu na prvním místě.

Co v Erazimu dělám

Vařím kafíčko (protože mám kávu ráda a nerada ji piji sama), jsem tu za učitelku pro MŠ i ZŠ, pomáhám dětem organizovat nejrůznější akce a výlety, často uklízím, foukám bolístky, povídám si (nejen s dětmi) o trápeních, pomáhám dětem řešit spory, naslouchat jeden druhému, nastavovat své hranice…

Proč chci pro Erazim pracovat

Protože je to jediná škola, která mi umožňuje fungovat na principech sebeřízení. Protože chci být spolu se svými dětmi (dokud to tak budou chtít a potřebovat). Protože je mi tam fajn.

Co mám profesně za sebou

Do školního roku 22/23 jsem působila v lesní MŠ jako průvodkyně a organizátorka přednášek, seminářů a klubíků. Předtím jsem podnikala, vlastnila soukromou MŠ, kavárnu a dětský koutek a už i tam jsem organizovala sebevzdělávací a kulturní akce. Ještě předtím jsem pracovala jako interní lektorka v bance, no a ještě ještě před tím, za časů studia, jsem pracovala na speciální ZŠ na Vizině jako pomocná učitelka a vychovatelka.